Praca w Holandii wciąż atrakcyjna dla Polaków

Niderlandy wciąż należą dla naszych rodaków do atrakcyjnego miejsca zarobkowania. Jesteśmy coraz bardziej świadomi przysługujących nam praw pracowniczych, Ostatnimi czasy chętniej za chlebem jedziemy do Belgii i Republiki Federalnej Niemiec, jednakże cały czas Holandia jest przez nas wybierana.

W jakich sektorach podejmujemy się pracy w Holandii? 

Jeszcze przed paru laty, podejmowaliśmy zatrudnienie przede wszystkim na polach i w szklarniach, dziś trend się odwrócił, zarobkujemy w budownictwie, centrach dystrybucyjnych supermarketów oraz w sklepach internetowych. Polska gospodarka przeżywa wzrost, co z kolei prowadzi do tego, że dłużej się zastanawiamy nad emigracją, zarobkowaniem poza granicami naszego kraju. 

Jak znaleźć dobrą pracę w Holandii z zakwaterowaniem? 

Poszukiwanie zatrudnienia na własną rękę w Holandii jest niezwykle kłopotliwe. Każdy, kto podejmował się tej misji, wie, że jest to proces czasochłonny i stresujący. Sprawa się komplikuje wtedy, gdy nie znamy języka niderlandzkiego, musimy pamiętać, że podczas przebywania w obcym państwie, musimy gdzieś zamieszkać.

Holenderski rynek pracy jest otwarty na pracowników z naszego regionu Europy, kraj ten posiada konieczne zaplecze dla zagranicznych pracowników, nasi rodzimi pośrednicy mają sieć kontaktów zagranicznych. Chcąc zaoszczędzić nerwów, powinniśmy udać się do biura pośrednictwa pracy, które pomoże w szybkim tempie znaleźć satysfakcjonujące nas zatrudnienie w państwie należącym do Beneluksu.  

Czy praca z zakwaterowaniem w Holandii się opłaca? 

Pracownicy z Polski, zastanawiają się, czy wyjdą na swoje, jeśli będą musieli utrzymać się w Holandii, opłacić tam lokum. Będziemy musieli coś przecież jeść i gdzieś mieszkać. W Niderlandach praca jest, bez względu na porę roku, więc nie musimy się martwić, że nagle pozostaniemy bez środków do życia, że przestaniemy zarobkować. Kiedy podejmiemy decyzję, że chcemy wyjechać za chlebem do tego kraju, podpiszemy długoterminowy kontrakt z tamtejszym pracodawcą, co uchroni nas przed pozostaniem na lodzie.

Po podpisaniu umowy będziemy w komfortowej sytuacji, liczyć możemy na co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę, ubezpieczenie zdrowotne, na bieżąco odkładane składki emerytalne. Biuro pośrednictwa pracy, takie jak Holland Contracting, będzie rzecznikiem naszych interesów, pozwoli wynegocjować z zagranicznym pracodawcą optymalne dla nas warunki socjalne i płacowe. Agencje oferują zakwaterowanie w niższej cenie niż gdybyśmy chcieli znaleźć lokum na własną rękę. To wszystko powoduje, że Holandia nadal jest dla nas atrakcyjnym kierunkiem.