Nowoczesne, trwałe i wszechstronne oświetlenie LED

W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych, których nagrzewanie zajmuje kilka chwil, diody LED działają z pełną jasnością już od momentu naciśnięcia przełącznika światła.

Z założenia diody LED emitują światło w jednym kierunku, a nie dookoła. Pomaga to zmniejszyć zużycie energii, ponieważ żadne światło nie jest marnowane ani uwięzione w reflektorach i dyfuzorach, które mogą zatrzymać ponad połowę generowanego światła przed wyjściem z żarówki. Kierunkowy charakter ich mocy sprawia, że diody LED idealnie nadają się do takich zastosowań, jak oświetlenie zadaniowe i wbudowane oprawy do ściemniania światła. W typowym domu lampy LED mają wiele zalet, chociaż początkowy koszt ich zakupu może wydawać się nieco droższy. Diody LED są używane w wielu praktycznych zastosowaniach, od oświetlenia mieszkaniowego, komercyjnego i architektonicznego po automatyzację i sterowanie przemysłowe, od lotnictwa po przemysł motoryzacyjny, oprzyrządowanie elektroniczne, rozrywkę i gry, a także w całym ruchu drogowym, bezpieczeństwie, i transporcie. Światła LED są również szeroko stosowane przez wojsko.

Światła LED są bardzo energooszczędne i zużywają do 90 procent mniej energii niż tradycyjne żarówki.

Nie tylko oszczędza się w ten sposób energię, ale także pieniądze. Ponieważ diody LED zużywają tylko ułamek energii światła żarowego, użytkownicy takiego oświetlenia widzą znaczący spadek wydatków na rachunki za media. Pieniądze i energia są również oszczędzane dzięki zmniejszonym kosztom konserwacji i wymiany żarówek wynikającym ze zdecydowanie dłuższej żywotności diod LED. Diody LED zużywają tak znacznie mniej energii, że stały się bardzo popularne jako źródła światła w odległych obszarach, w których wykorzystuje się panele słoneczne. Do takiego nowoczesnego oświetlenia można zastosować profile aluminiowe do led. Oczywiste jest, że chociaż początkowo jest wyższy koszt zakupu diod LED, oszczędności są szybko gromadzone i naliczane w miarę upływu czasu ze względu na niższe rachunki za prąd w porównaniu z zastosowaniem oświetlenia żarowego i fluorescencyjnego. Dodatkowo oświetlenie LED zmniejsza emisję węgla i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, takich jak rtęć, więc jest przyjazne dla środowiska.