Karty medyczne w przychodniach rodzinnych

Każdy z nas, powinien mieć lekarza pierwszego kontaktu. Od kilku już lat, nie obowiązuje w Polsce rejonizacja przychodni rodzinnych, związana wcześniej z miejscem zamieszkania. Ktoś, kto mieszka w Gdańsku, może sobie wybrać przychodnię w dowolnym miejscu w kraju.

Medycyna rodzina

Medycyna rodzinna skupia lekarzy, którzy opiekują się pacjentem w przypadku codziennych dolegliwości. Są to zwykle lekarze interniści, mający specjalizacje z chorób wewnętrznych. W przypadku diagnozy poważniejszej choroby, lekarz rodzinny kieruje pacjenta do innego specjalisty. W Polsce, dostęp do usług zdrowotnych, gwarantuje Narodowy Fundusz Zdrowia, pod warunkiem, że świadczeniobiorca, ma do tego uprawnienia w postaci ubezpieczenia. Nawet osoby bezrobotne, maja prawo do otrzymania pomocy ze strony lekarza rodzinnego, pod warunkiem, ze są zarejestrowani w Urzędzie Pracy. Coraz więcej jest jednak przychodni prywatnych, które wprowadzają płatne karty medyczne w ramach abonamentu rocznego. Za niewielka kwotę, z reguły około 100 zł rocznie, pacjent może korzystać z wszystkich usług, oferowanych przez przychodnie rodzinne. Karty medyczne, otrzymują często pracownicy renomowanych koncernów, w ramach funduszu socjalnego. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w przypadku choroby, pracownicy i ich rodziny, mogą już zupełnie bezpłatnie i bez długiego czekania na termin wizyty, korzystać ze wszystkich specjalistów.


Prywatne przychodnie

W prywatnych przychodniach, jest ich naprawdę wielu. Począwszy od lekarzy rodzinnych, poprzez, ginekologów, stomatologów, czy ortopedów. Trzeba również dodać, ze prywatne placówki są doskonale wyposażone w sprzęt diagnostyczny, którego nie powstydziłby się żaden szpital. Można poczytać o tym na stronie http://medycynaporady.pl. Często posiadają również własne laboratoria analityczne. Dzięki temu, w przypadku konieczności badania krwi, można je zrobić na miejscu.