Jakie ubranie wybrać do karmienia piersią?

Kobiety karmiące piersią mają obecnie do wyboru wiele ubrań, które pozwalają na dyskretne karmienie.

Mogą być to przykładowo różnego rodzaju bluzki, z zapięciami, dzięki którym można odsłonić nieco materiału. Dużą popularnością cieszą się modele z praktycznym zamkiem. Mogą to być także zapinane na napy, lub tez na rzepy, wszystko oczywiście od tego jak bluzka będzie wyglądała na mamie. Trzeba bowiem zadbać nie tylko o wygodę ale także o wygląd. Oczywiście ważna jest także odpowiednia bielizna, podczas karmienia piersią odpowiedni stanik to podstawa. Powinny posiadać możliwość odchylania materiału, szczególnie na początku okresu karmienia potrzebujesz biustonosza o 1-3 rozmiary większego niż przed porodem. W biustonoszach do karmienia rozcięcie z przodu ułatwia dostęp do piersi bez konieczności ponownego całkowitego rozbierania. Dodatkowo biustonosze do karmienia można rozpinać jedną ręką, a drugą trzymać dziecko. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki rozmiar stanika będzie miała kobieta po porodzie.

Elastyczne bezszwowe biustonosze do karmienia, które dostosowują się do stale zmieniającego się rozmiaru biustu i zmniejszającego się obwodu talii, sprawdzają się szczególnie przez pierwsze dni i tygodnie po porodzie.

Później, gdy piersi nie zmieniają się zbytnio, można również nosić biustonosze do karmienia z wyprofilowanymi miseczkami i fiszbinami. Jednak ważne jest, aby biustonosz nigdzie nie uciskał ani nie uciskał. Jeżeli biustonosz zostanie dobrany nieprawidłowo może uciskać i powodować podrażnienia. Trzeba tak przemyśleć garderobę aby także to co nosimy na wierzchu dawała dostęp do biustu. Dobrym pomysłem mogą być bluzki z naddatkiem materiału. Dzięki czemu nie trzeba będzie podwijać bluzki do karmienia. Oczywiście ubrania do karmienia dają możliwość dyskretnego zaspokajania potrzeb dziecka. Czasem może się przydarzyć że trzeba będzie nakarmić malucha w miejscu publicznym, w tym przypadku dyskrecja będzie bardzo ważna.