Kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie

Kredyt hipoteczny to kredyt celowy na zakup nieruchomości, jest najczęściej brany na zakup mieszkania czy też domu.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, iż aby uzyskać kredyt hipoteczny, powinniśmy posiadać wkład własny. Jest to kwota, którą dysponuje kredytobiorca, i powinna ona wynosić co najmniej 20% całej inwestycji. Oczywiście możemy wyliczyć koszt nieruchomości, jak również koszty dodatkowe, przykładowo związane z przystosowaniem do zamieszkania, wykończeniem mieszkania czy też domu.

Kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie

Jak zwiększyć szansę otrzymania kredytu hipotecznego?

Bank przy dobieraniu kredytu hipotecznego będzie badał naszą zdolność kredytową, czyli jaką kwotę będziemy mogli co miesiąc przeznaczyć na spłatę. Należy bowiem pamiętać, iż kredyt hipoteczny będzie znacznym obciążeniem dla naszego budżetu domowego. Dlatego bank będzie wyliczał, jaka kwota powinna pozostać na naszym koncie co miesiąc, aby umożliwić tam zakupy czy też opłaty. Oczywiście im więcej osób mamy na utrzymaniu, tym nasze zdolności kredytowe maleją. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na kredyt wraz z pracującym małżonkiem, wówczas możemy liczyć na lepszą ofertę w banku.

W przypadku kiedy nie wiemy, w jaki sposób skutecznie zwiększyć nasze zdolności kredytowe, możemy skontaktować się z doradcą kredytowym, będzie to osoba, która może dostarczyć nam fachowej pomocy, analizy wielu ofert dostępnych na rynku. Należy pamiętać, iż różne instytucje finansowe, banki mogą przyznać nam niepełną kwotę finansowania, o którą się ubiegamy. Wiele z nich może mieć także nieco inne wymagania co do klienta, inne wymagania kwoty stanowiącej wkład własny. Zatem wybranie najlepszego banku spośród kilkudziesięciu dostępnych na polskim rynku nie zawsze jest łatwe dla osoby, która nie jest zbyt obeznana na rynkach finansowych.

Doradca kredytowy, który pomagał wcześniej wielu osobom w uzyskaniu kredytu hipotecznego, będzie wiedział jakie dokumenty należy przygotować, które banki mogą zaoferować nam najbardziej korzystne warunki. Jeżeli poszukujemy doradcy, warto wejść na stronę http://1ekspert.pl, znajdziemy tam ofertę, dowiemy się w jaki sposób doradca kredytowy może pomóc nam w uzyskaniu atrakcyjnego kredytu hipotecznego.