Jak założyć własny ogród organiczny

Posiadanie i utrzymywanie udanego ogrodu to coś więcej niż tylko posiadanie „zielonego kciuka” lub wiedza, kiedy sadzić pomidory.

Jest wiele rzeczy, których można się nauczyć dzięki codziennej wiedzy i wskazówkom, którymi doświadczeni ogrodnicy często chętnie dzielą się ze wszystkimi słuchaczami. Wszystko, co musisz zrobić, to zainteresować się nauką we właściwy sposób.Sadząc ogród warzywny na przyszły sezon, ważne jest, aby niektóre plony wykonać w płodozmianie. Na przykład ziemniaki i pomidory należy sadzić w innym miejscu, ponieważ oba są podatne na te same choroby. Utrzymuj zdrowy i kwitnący ogród warzywny, ucząc się, które uprawy wymagają rotacji i dlaczego.Wybór drzewa. Kupując drzewo z pojemnika, wyjmij je z doniczki i zbadaj korzenie. Nie kupuj drzewa związanego z doniczką z masą zatkanych korzeni lub takiego, którego korzenie wyrastają z otworów w dnie doniczki. Upewnij się, że pojemnik został dokładnie podlany i sprawdź, czy nie ma pożółkłych liści lub martwych gałęzi.Jeśli mieszkasz na obszarze z gliniastą glebą, przed rozpoczęciem kopania ogrodu pokryj łopatę lub kielnię ogrodniczą mąką lub woskiem samochodowym. Zapobiegnie to przywieraniu ziemi do ostrza twojej łopaty, co znacznie ułatwi pracę. Wydłuża również żywotność twojej łopaty, zapobiegając rdzewieniu.Spłucz rośliny wodą, jeśli na brzegu doniczki lub na wierzchu gleby znajdują się białe osady soli. Spłucz używając dwa razy więcej wody niż wielkość garnka. Sól gromadzi się podczas używania płynnego nawozu i może powodować brak równowagi PH. Po spłukaniu rośliny nie podlewaj ponownie, dopóki gleba nie wyschnie.Jeśli chcesz zabezpieczyć swój ogród przed szkodnikami, musisz mieć w pobliżu biedronki. Jak założyć własny ogród organiczny

Biedronki ochronią Twój ogród przed szkodliwymi szkodnikami i nie wyrządzą żadnych szkód żadnej z Twoich roślin; jest to całkowicie korzystny związek zarówno dla Ciebie, jak i dla biedronki.Nie koś trawy, gdy jest mokra.

Podczas koszenia mokrej trawy ścinki mokrej trawy zamieniają się w papkę i przyklejają się do ostrzy kosiarki, co może powodować zacięcia. Ponadto, jeśli mokre ścinki trawy dostaną się na utwardzony obszar ogrodu, będzie on miał plamy z trawy.Upewnij się, że regularnie przycinasz swoje drzewa. Martwe drewno na drzewach może przyciągać szkodniki, które mogą zainfekować twoje drzewa. Ponadto, gdy przycinasz małe gałęzie na drzewie, zwiększy to przepływ powietrza między gałęziami i pozwoli większym gałęziom na większy rozwój. Skutkuje to ogólnie silniejszym i zdrowszym drzewem.Zwróć uwagę podczas podlewania róż. Dopóki nie zakorzenią się ich korzenie, róże powinny być dobrze podlewane, a potem wystarczy je podlewać tylko w okresach suszy. Woda z puszki, a nie węża, lejąca się blisko ziemi. Polewanie liści wodą może prowadzić do pleśni, jeśli nie ma wystarczająco dużo słońca, aby wysuszyć je przed zapadnięciem zmroku.Rośliny zimozielone najlepiej sadzić co najmniej cztery tygodnie przed zamarznięciem ziemi. Pozwoli to drzewu zakorzenić się, zanim gleba zamarznie późną jesienią. Rośliny zimozielone nie zrzucają liści jesienią, ale nadal tracą wilgoć, dlatego ważne jest, aby dobrze je zakopać w ziemi przed pierwszymi przymrozkami.W tym artykule powinieneś poznać kilka wskazówek, które pomogą Ci sadzić i rozwijać swój ogród z nieco lepszymi wynikami. Jak widać, potrzeba czasu, troski i planowania, aby osiągnąć pełny potencjał. Oczywiście posiadanie „zielonego kciuka” nie boli.