Wiedza to potęga: ucz się o depresji

W pomieszanym świecie depresji istnieje wiele wspaniałych zasobów dostępnych zarówno dla cierpiących, jak i ich zwolenników.

Dostępnych jest wiele programów, e-przewodników, książek i innych zasobów. Ten zestaw wskazówek zawiera jedne z najlepszych porad, które pomogą Ci poczuć się lepiej, szukając odpowiedniego leczenia depresji.Dobrym sposobem radzenia sobie z depresją jest rozwijanie hobby lub zainteresowań poza domem. Brak wystarczającej liczby zajęć lub zainteresowań, którymi można się ekscytować, jest bardzo częstą przyczyną i czynnikiem, który prowadzi do depresji. Zaplanuj zajęcia, które są wystarczająco ekscytujące, abyś chciał walczyć z depresją tylko po to, by móc się nimi cieszyć. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, doskonałym sposobem na przezwyciężenie depresji jest wzbudzenie nowych zainteresowań.Pracuj nad tworzeniem pozytywnego i podnoszącego na duchu życia społecznego. Staraj się być bardziej pozytywnym i okazuj ciepło swoim przyjaciołom oraz w sytuacjach towarzyskich. Zainteresuj się nimi i pracuj nad rozwijaniem i dzieleniem tych samych zainteresowań i działań. Poinformuj swoich przyjaciół i rodzinę, że chcesz być bardziej pozytywny i bardziej zaangażowany w ich życie, zamiast pogrążać się we własnej depresji.Miej realistyczne oczekiwania. Często ludzie z depresją skupiają się na jakimś nierealistycznym celu, który ich zdaniem wyleczy ich depresję. Dla jednych to pieniądze, dla innych może to być tęsknota za idealistycznym Panem lub Panną „Prawo” do spędzenia z nimi reszty życia. Chociaż cel jest dobry, utrzymuj go realistycznym. Wiedza to potęga: ucz się o depresji

Zamiast być niezadowolony z obecnej pracy i tęsknoty za wygraną na loterii, weź udział w kursach uniwersyteckich lub programie zawodowym, aby zwiększyć swój potencjał dochodowy.

Jeśli jesteś samotny, wyjdź i zaangażuj się w czynności, które lubisz. Nawet jeśli kogoś nie spotkasz, będziesz się dobrze bawić; a jeśli kogoś spotkasz, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że będzie miał podobne zainteresowania, niż przypadkowy nieznajomy w barze.Kiedy pojawi się depresja, poświęć trochę czasu na policzenie swoich błogosławieństw. Bez względu na to, czy jesteś smutny, czy może zły, bądź wdzięczny za to, co masz i co masz dla siebie. Są na tym świecie ludzie, którzy chętnie zamieniliby swoje miejsce na twoje i nie przyjęliby darów, które otrzymałeś jako coś oczywistego. Przy łaskawym nastawieniu i pozytywnych myślach depresja nie może przetrwać.Przyznanie się przed sobą, że Twoja depresja wymaga leczenia, jest pozytywnym krokiem. Aby uniknąć pokusy spania do późna lub pozostawania w łóżku przez cały dzień, celowo umawiaj się na spotkanie przed południem, aby wstać i przygotować się na cały dzień. Zawsze staraj się umawiać spotkania wcześniej. Czekanie, aż się obudzisz i zdecydujesz o swoim harmonogramie, może narazić Cię na przejęcie kontroli nad sposobem spędzania dnia i możesz odczuwać pokusę pozostania w łóżku z powodu depresji.Dobrą wskazówką dla każdego, kto boryka się z depresją, jest celowe przerwanie uczucia złości lub smutku, aby zatrzymać się i rozważyć wszystkie pozytywne rzeczy w swoim życiu. Dokonując podsumowania dobrych rzeczy, którymi zostałeś pobłogosławiony, możesz odwrócić uwagę od kłopotów i podnieść się z depresji – przynajmniej tymczasowo.Po przeczytaniu tych wskazówek możesz zacząć rozumieć, czego potrzeba, aby zacząć leczyć depresję. Jest wiele informacji do przejrzenia i musisz wiedzieć, co z nimi zrobić. Mając to na uwadze, możesz znaleźć leczenie, które działa dla Ciebie, z pomocą lekarza i tych wskazówek.