Peruki syntetyczne i naturalne

W chwilo obecnej najczęściej nabywane są peruki z włókien syntetycznych.

Dzieje się tak, ponieważ peruki z włókien syntetycznych są dużo tańsze, niż peruki wykonane przy użyciu włosów naturalnych, peruki z włókien syntetycznych są także dużo lżejsze, bardziej przewiewne, a co najważniejsze ich pielęgnacja jest mniej kłopotliwa i mniej czasochłonna, niż pielęgnacja peruki z naturalnych włosów. Peruki z włókien syntetycznych doskonale znoszą także działanie wilgoci oraz promieni słonecznych. Przykrywanie łysych części głowy, służą peruki, każdy, może dobrać je sobie według własnego uznania. Dobrze jest dobrać je według, dawnego koloru włosów, tak aby dobrze się zgrywały z brwiami, czy też w przypadku mężczyzn z zarostem. Jest to bardziej wstydliwy problem, w przypadku kobiet, które za wszelką cenę chcą ukryć swoją łysinę. Dla nich przygotowano różne nawet bardziej fantazyjne peruki, przykładowo są to to już gotowe fryzury, przykładowo upięte w kok, czy jakąś oryginalną fryzurę. W przypadku kobiet łysienie może nastąpić w wyniku zaburzenia równowagi między androgenami i estrogenami. Taka sytuacja może wystąpić w wyniku uwarunkowań genetycznych, może być to również następstwo zaburzeń, które dotyczą układu dokrewnego. Proces łysienia u kobiet jest nieco inny od procesu łysienia w przypadku mężczyzn.

Pośrednim powodem, łysienia, może być występowanie testosteronu, przez co mężczyźni, będą bardziej narażeni na łysienie od kobiet, jednak również kobiety, cierpią na ta przypadłość.

Jednak mężczyznom aż tak to nie przeszkadza, jednak kobiety które szczególnie dbają o swój wygląd muszą dbać również i o włosy. Bardzo duża ilość osób, szczególnie kobiet docenia zalety, posiadane przez peruki naturalne. Z pewnością modele te będą także olbrzymią pomocą dla wszystkich tych osób, które z powodu przebytych chorób, czy też kuracji leczniczych straciły możliwość cieszenia się swoimi naturalnymi włosami. Dużą popularnością cieszą się obecnie modele z włókien syntetycznych, ponieważ są one tańsze, a także bardziej przewiewne i dużo lżejsze, niż peruki naturalne. Oczywiście peruki naturalne będą znacznie droższe od syntetycznych. Wiele kobiet wybiera naturalne włosy clip in, które są bardzo popularne ze względu na ich piękny wygląd.