Zastrzeżenie nazwy i logo firmy ma wiele zalet

Znaki towarowe nie są zarezerwowane tylko dla dużych i znanych marek.

W rzeczywistości, jeśli niedawno założyłeś firmę, lub masz zamiar ją założyć, rejestracja znaku towarowego powinna znajdować się wysoko na twojej liście priorytetów. Rejestracja znaku towarowego chroni również przed nieprzewidzianymi działaniami prawnymi, nie musisz się martwić, że inne firmy będą cię naśladować. Chroniąc swoją markę, zwiększasz również wartość swojej firmy. Zarejestrowany znak towarowy jest częścią własności intelektualnej, w związku z tym jest to zasób, który można franczyzować, licencjonować i sprzedawać.

Zastrzeżenie nazwy i logo firmy ma wiele zalet

Wybierz optymalną strategię ochrony swojej marki

Znak towarowy to oznaczenie, które pozwala konsumentom odróżnić twoją markę od innej. Znakiem towarowym może być dowolne przedstawienie graficzne, w tym nazwy marek i logo. Kolory, wzory, kształty, a nawet dźwięki mogą być również znakami towarowymi. Jeśli masz firmę, prawdopodobnie masz nazwę i logo, możesz nawet mieć slogan, to wszystko są znaki towarowe, które powinieneś zarejestrować, w przeciwnym razie twoja firma może być narażona na straty.

Teoretycznie nie musisz rejestrować znaku towarowego, możesz kontynuować swoją działalność, używając nazwy marki i logo bez ich rejestracji. Jednak narażasz się na ryzyko, że pojawi się ktoś inny i zarejestruje nazwę marki i logo, które są takie same jak twoje. A jeśli ta konkurencyjna firma zastrzeże przed tobą nazwę i logo, możesz utracić prawo do ich używania. W takim przypadku jedyną opcją byłoby przejście przez zmianę marki lub zamknięcie sklepu. Dlatego tak ważne jest, aby rejestrować swoje znaki towarowe w Urzędzie Patentowym, aby były one kojarzone z twoją działalnością, oferowanymi towarami i usługami.

Najważniejszą korzyścią płynącą z rejestracji znaku towarowego jest zatem ochrona marki. Rejestrując nazwę i logo swojej firmy nabywasz wyłączne prawa do używania tych znaków towarowych, możesz także użyć symbolu zarejestrowanego znaku towarowego (R w kółku), aby wykazać te prawa. Jeśli szukasz informacji na ten temat, możesz zajrzeć na stronę https://lepiej-widoczni.pl/wybierz-optymalna-strategie-ochrony-marki-zastrzegajac-nazwe-i-logo/. Jeśli jakakolwiek inna firma spróbuje powielić twoją markę bez pozwolenia, masz prawo podjąć kroki prawne. Możesz poprosić drugą firmę o zmianę nazwy, zaprzestanie działalności, a nawet zapłacenie odszkodowania.