W jaki sposób najlepiej zrobić pastę z henny

Przygotowanie mieszanki z henny do farbowania włosów jest dość łatwe, ponieważ wystarczy wymieszać proszek z wodą.

Możesz również dodać amlę, ponieważ zintensyfikuje to ostateczny kolor. Pamiętaj również, że przed użyciem musisz pozostawić miksturę na kilka godzin w ciepłym miejscu. Znajdź również termin aplikacji, który najbardziej ci odpowiada, ponieważ według instrukcji na opakowaniach trzeba zostawić pastę z henny na włosach nawet na cztery lub sześć godzin. To więcej czasu niż zajmuje farbowanie włosów standardową farbą kupowaną w sklepie czy drogerii. Czysta henna i neutralna henna to nie to samo. Barwnik z rośliny Lawsonia Inermis może być sam w sobie tylko czerwony. Neutralna lub bezbarwna henna jest w rzeczywistości określeniem dla zupełnie innej rośliny, Cassia Obovata. Kasja ma wiele takich samych efektów pielęgnacyjnych jak henna, dodając zarówno połysk, jak i objętość po nałożeniu na włosy. W jaki sposób najlepiej zrobić pastę z henny

Jednak neutralna henna nie nada włosom żadnego koloru, zabarwienie uzyskuje się poprzez dodanie do mieszanki kwiatów nagietka czy rumianku, tworząc piękny złoty odcień.

Wszystkie mieszanki do farbowania włosów w odcieniach brązu i czerni składają się z różnych proporcji samej henny i indygo Henna jest silnym barwnikiem i może zafarbować nawet włosy siwiejące, które nie przyjmują łatwo kolorów. Chociaż najlepiej jest nakładać hennę jako kolor na całej powierzchni włosów, aby uzyskać najbardziej równomierne rezultaty, możesz użyć henny tylko do pokrycia siwiejących odrostów. Należy pamiętać, że farbowanie wyłącznie nasady włosów może powodować nierówne odcienie, gdy włosy odrastają, a kolor blaknie. Jeśli wcześniej farbowałaś włosy henną, a teraz chcesz tylko poprawiać od kolor u nasady, upewnij się, że używasz tego samego stosunku henny i Pole henny indygo, co w poprzedniej aplikacji, aby odcień był jak najbardziej zbliżony. Poszczególne osoby będą miały różne wyniki po zastosowaniu tej samej mieszanki, ponieważ w dużym stopniu ostateczny kolor zależy również od naturalnego odcienia włosów.