Jak wybrać i kupić odpowiednie płytki

Układanie płytek to jedno z tych zadań, które wyglądają na bardzo łatwe, gdy patrzy się na to z boku, jak robią to eksperci, ale kiedy chcesz samodzielnie położyć płytki, możesz pogubić się w mnóstwie opcji, które dostępne są w sprzedaży.

Należy również znać dokładne wymiary pomieszczenia, aby upewnić się, że kupisz odpowiednią liczbę i wielkość płytek, a dostępne są różne wybory i style oraz różne rozmiary gresu i ceramiki na ściany i podłogi.

Jak wybrać i kupić odpowiednie płytki

Jasne płytki z efektem kamienia

Zanim zdecydujesz się na płytki ceramiczne lub gresowe, zmierz obszar, na którym chcesz je położyć. Płytki są zazwyczaj sprzedawane w pudełkach i w określonych na opakowaniu metrach kwadratowych, więc zmierz długość powierzchni, a następnie szerokość i pomnóż przez siebie, aby uzyskać łączną powierzchnię do wyłożenia płytkami. Zaleca się dodanie 10% do uzyskanej sumy, aby zrekompensować wszelkie błędy, ponieważ może być konieczne docięcie niektórych płytek. Następnie musisz zdecydować, jakie płytki chcesz kupić do swojego projektu.

Jak wspomniano wcześniej, w sprzedaży znajdziesz wiele opcji, wielkości, kolorów i kształtów płytek ceramicznych i gresowych. Mogą to być płytki gładkie, wzorzyste, mozaiki, kwadraty, prostokąty, heksagony, oktagony, płytki imitujące inne materiały, w tym kamień naturalny, drewno, metal, beton i wiele innych. Chociaż wygląd i styl są ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, kupno płytek jest inwestycją, więc wybór najdroższej dostępnej opcji w ramach budżetu na remont czy wykończenie pomieszczenia jest dobrym rozwiązaniem.

Jeśli szukamy płytek wielkoformatowych imitujących jasny kamień, możemy zdecydować się na model Egen Iceberg, dostępny na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ICEBERG/7564. Są to płytki, które wyglądają jak srebrny kamień z szarymi odcieniami i ciemniejszymi żyłkami. Wysokiej jakości płytki gresowe wytrzymają bez żadnych problemów wiele lat użytkowania, więc warto zdecydować się na ich zakup, szczególnie jeśli jest to gres rektyfikowany, mrozoodporny i w gatunku pierwszym. Na ściany możemy wybrać płytki ceramiczne, należy jednak pamiętać, że nie posiadają one właściwości gresu, mogą zatem wchłaniać wodę, pękać pod naciskiem, być śliskie, nie sprawdzą się zatem we wszystkich zastosowaniach.