Sprawdzone sposoby na lepsze włosy

Wiele osób opisuje swoje włosy jako ich najlepszą cechę, ale wielu uważa je za swoją największą frustrację.

Od rozdwojonych końcówek po puszenie się, od splątania po spłaszczenie, nie zawsze łatwo jest sprawić, by Twoje włosy wyglądały świetnie. Na szczęście w tym artykule znajdziesz wskazówki, których potrzebujesz, aby mieć pożądane włosy.Czy zdajesz sobie sprawę, że odżywki nigdy nie należy nakładać u nasady włosów? Dzieje się tak dlatego, że może sprawić, że będą zbyt ciężkie i będą je obciążać, powodując płaski wygląd. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dodaj odżywkę do włosów od połowy długości aż po same końce.Wybierz szampon, odżywkę i inne produkty w zależności od rodzaju włosów i potrzeb. Na przykład włosy farbowane mają ochronę przed promieniowaniem UV i dodatkowe środki nawilżające. Włosy przetłuszczające się wymagają lekkiej, nie osadzającej się odżywki. Jeśli nie jesteś pewna swojego rodzaju włosów, poproś kosmetologa o poradę w wyborze najlepszych produktów do pielęgnacji Twoich włosów.Kiedy jesteś pod prysznicem i myjesz włosy, upewnij się, że odkręcasz gorącą wodę, gdy robisz pranie i pielęgnację. Gorąca woda może wysuszać i podrażniać skórę głowy, co może powodować łuszczenie i łupież, który jest nieatrakcyjny i trudny do usunięcia.Niektórzy ludzie lubią to, co słona woda robi dla ich włosów, a jeśli jesteś jedną z nich, z pewnością spodobają ci się produkty, które kopiują wpływ słonej wody na twoje włosy. Aby je zlokalizować, poszukaj na etykietach produktów zwrotów takich jak „słony spray”. Jeśli chcesz zrobić własną miksturę, spróbuj wymieszać jedną łyżeczkę soli z ośmioma uncjami wody. Dodaj około dziesięciu kropli olejku lawendowego i masz butelkowaną wodę oceaniczną.Idź spokojnie na wybuchy. Intensywne ciepło z suszarki elektrycznej może i spowoduje uszkodzenie włosów, zarówno pasm, jak i cebulek. Nie trzymaj suszarki zbyt długo w jednym miejscu. Upewnij się, że zawsze używasz suszarki na niskim, chłodnym ustawieniu. Aby skrócić czas, w którym musisz trzymać włosy pod suszarką, osusz ręcznikiem tyle wody z włosów, zanim zaczniesz.Myj włosy tylko tak często, jak uważasz, że wymagają umycia. Sprawdzone sposoby na lepsze włosy

Włosy każdego z nas są inne, ale dobrym sposobem na to jest mycie i kondycjonowanie co drugi dzień lub około 2-3 dni w tygodniu, w zależności od codziennych czynności i fizjologii organizmu.Ogranicz liczbę zabiegów chemicznych, które w danym momencie wykonałeś na swoich włosach.

Jeśli zdecydujesz się na kolorowanie, unikaj procesów takich jak trwała ondulacja. Kiedy twoje włosy są poddawane tego rodzaju chemicznej nadmiernej obróbce, możesz mieć długą drogę do przywrócenia włosów do zdrowego stanu.Spróbuj użyć odżywki bez spłukiwania. Zapewnia miękkość i miękkość włosów przez cały dzień. To odpowiednik nawilżenia Twojej skóry. Kremy bez spłukiwania ochronią Twoje włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, brudem lub zanieczyszczeniami, na które możesz natknąć się każdego dnia.Czasami możesz być uczulony na coś w powietrzu, co może wpłynąć na jakość twoich włosów. Wybierz się na przejażdżkę do lekarza, aby sprawdzić, czy w powietrzu unosi się coś, co wpływa na twoje zdrowie lub cechy fizyczne. Może to pomóc zdusić problem w zarodku, aby nie stał się poważniejszym problemem.Świetnie wyglądające włosy to nie tylko genetyka. Chodzi o to, by wiedzieć, jak dbać o włosy, z którymi się urodziłeś. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, wiesz, jak sprawić, by Twoje włosy wyglądały zdrowo i pięknie. Gdy zastosujesz tę radę w praktyce, ludzie zaczną myśleć, że urodziłeś się z pięknie wyglądającymi włosami.