Jak zadbać o nasze sztuczne włosy?

Peruki syntetyczne są łatwe w utrzymaniu, ponieważ są wstępnie stylizowane.

Dzięki temu wiele syntetycznych peruk można nosić zaraz po wyjęciu z pudełka. Jednak aby zachowały dobry wygląd, trzeba będzie odpowiednio o nie zadbać. Trzeba pamiętać że za każdym razem, gdy myjesz syntetyczną perukę, jej prawdziwy kształt powróci po wyschnięciu, ponieważ stylizacja jest wtopiona we włókna. Warto jednak zwrócić uwagę na to w jakich warunkach będzie schła. Jeżeli wyschnie za szybko, lub w niewłaściwej temperaturze, może zmienić swój wygląd. Po rozczesaniu włókien włosów za pomocą szerokiego grzebienia, umyj syntetyczną perukę i spryskaj ją równomierną warstwą odżywki bez spłukiwania. Aby wysuszyć perukę, osusz ją ręcznikiem, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Unikaj wykręcania peruki, ponieważ może to spowodować splątanie włókien włosów. Możesz kupić specjalny plastikowy stojak na perukę do suszenia lub użyć wysokiego, cienkiego przedmiotu z domu, takiego jak rolka ręczników papierowych lub dwulitrowa butelka. Jeżeli chcesz ją rozczesać musisz to zrobić zanim wyschnie. Jak zadbać o nasze sztuczne włosy?

Stylizacja peruki na stojaku zapewnia, że nie przegapimy żadnej części włosów, ponieważ stojak na naśladuje rozmiar i kształt twojej głowy.

Możemy oczywiście używać różnego rodzaju lakierów, a także farb koloryzujących. Wybierając perukę musimy oczywiście dobrać ją odpowiednio do naszego koloru włosów. Nie zawsze będzie to łatwe, kiedy nie wiemy na jaki odcień się zdecydować warto zapytać sprzedawcy. Z pewnością osoba, która sprzedaje sztuczne i doczepiane włosy będzie mogła dobrać nam odpowiednie. Trzeba oczywiście pamiętać że włosy mogą różnic się odcieniem w zależności od tego jakie światło będzie na nie padało. Inaczej mogą wyglądać w domu, czy w świetle żarówki. Natomiast mogą mieć nieco inny odcień w świetle słonecznym. Kiedy nie wiemy jakie włosy kupić, warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, wiele interesujących propozycji w różnych kolorach będziemy mogli znaleźć na stronie sklepu: https://cameron-hair.pl/, zapraszamy już dziś!