Jak zrobić świetny masaż

Nie jest łatwo wykonać masaż, ale całkiem łatwo jest go zdobyć! Wytyczne są różne, w zależności od rodzaju masażu, o którym mowa.

Niezależnie od tego, czy jesteś masażystą, czy nowicjuszem, z pewnością znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą Ci pełniej zaangażować się w ten proces. Czytaj dalej, aby poznać kilka świetnych porad dotyczących masażu.Zawsze bądź delikatny, kiedy przekazujesz komuś wiadomość. Nawet jeśli osoba, którą masujesz, skarży się, powinieneś unikać wywierania zbyt dużego nacisku na jej mięśnie i stawy. Jeśli nie zostałeś przeszkolony w terapii wiadomości, bardziej prawdopodobne jest, że zranisz ich, niż złagodzisz ich ból, używając większej siły.Spróbuj zrobić dobry masaż kilka razy w tygodniu. Otrzymywanie masaży według harmonogramu sprawi, że poczujesz się dobrze. Powodem tego jest to, że masaż redukuje stres poprzez odprężenie ciała. Jeśli możesz wycisnąć masaż dwa razy w tygodniu, może to naprawdę przynieść Ci korzyści.Podczas masażu powinieneś wypróbować różne techniki. Użyj dłoni i palców, aby pocierać, wywierać nacisk, a nawet delikatnie stukać. Użyj czubków palców, jeśli potrzebujesz precyzji, na przykład, aby rozluźnić napięte mięśnie. Możesz również spróbować pokryć jak największą powierzchnię, naciskając dłońmi.Wykorzystaj w pełni swój masaż, pijąc dużo wody. Czemu? Ponieważ dobry masaż pobudza krążenie, ale woda jest potrzebna do wypłukania toksyn z organizmu. Nawilżenie przed masażem sprawia, że ​​krew jest mniej spowolniona, co ułatwia masażystce usunięcie nadmiaru kwasu mlekowego z mięśni. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia pomaga organizmowi w przetwarzaniu i eliminowaniu tych toksyn.Jeśli masz rozstępy powstałe w wyniku utraty wagi lub po ciąży, prawdopodobnie próbowałaś wielu rzeczy, aby się ich pozbyć. Ogromną pomocą może być masaż masłem kakaowym. Jak zrobić świetny masaż

Masowanie pomoże zregenerować tkanki, a rozstępy znikną.Oliwa z oliwek jest doskonałym składnikiem do masażu.

Olejek pięknie się wchłania i ma właściwości lecznicze. Olejki pozwalają również dłoniom przesuwać się po skórze lepiej niż balsamy czy żele.Jeśli cierpisz na bóle pleców, a tradycyjne masaże pleców nie łagodzą bólu, wypróbuj masaż dłoni. Mocno wciśnij w mięsisty obszar między kciukiem a palcem wskazującym i delikatnie masuj. Ten rodzaj masażu jest szczególnie skuteczny przy skurczach mięśni i naciągniętych mięśniach.Używając olejku do masażu, przed nałożeniem go na plecy, najpierw umieść go w dłoniach. Jeśli nałożysz olejek bezpośrednio na partnera, olejek może być zaskakująco zimny i zaskoczyć osobę. To nie jest rodzaj reakcji, jakiej oczekujesz od masażu. Zamiast tego umieść olejek w dłoniach i rozgrzej go, pocierając dłonie. Dzięki temu olej będzie miał idealną temperaturę do użycia.Technika lekkiego i delikatnego masażu często nazywana jest szwedzką. Pomaga zwiększyć krążenie i zrelaksować partnera. Ten rodzaj masażu jest również doskonały dla sportowców, którzy odczuwają zmęczenie mięśni. Musisz uważać na tego typu masaż i słuchać swojego partnera. Mogą mieć kontuzje, a jeśli masaż jest bolesny, musisz przestać.Jak właśnie przeczytałeś, prawdopodobnie jest wiele rzeczy, których nie wiedziałeś o masażu. W początkowej fazie jest wiele do nauczenia się. Nie tylko ruszaj rękami; zamiast tego wykorzystaj informacje, których się nauczyłeś, aby zrobić wspaniały masaż.