Piana aktywna idealna do mycia samochodu

Zapewne wiemy o tym, że regularne mycie karoserii naszego samochodu jest niezwykle ważne.

Ma to bezpośredni wpływ nie tylko na sam wygląd zewnętrzy, ale także jej stan ogólny. Jeśli ro zaniedbujemy to często szybciej doprowadzamy do korozji. Ponadto warto wiedzieć, że mycie auta na myjniach automatycznych nie jest zbyt korzystne, gdyż w ten sposób łatwo możemy uszkodzić lakier. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zatem myjnia ręczna.

Gdzie kupić pianę aktywną?

To właśnie tam najczęściej korzystamy z czegoś takiego jak aktywna piana. Jeśli chcemy samodzielnie umyć nasz samochód to taką aktywną pianę możemy zakupić w sporej ilości sklepów. Jednym z nich jest ten: https://detailingstore.pl/14-piany-aktywne, gdzie znajdziemy także inne produkty. Wróćmy jednak do wspomnianych pian aktywnych. W ich składzie znajduje się wiele substancji aktywnych przez co są o wiele bardziej skuteczniejsze podczas usuwania nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania w myjce ciśnieniowej. Jeśli decydujemy się na mycie karoserii przy pomocy piany aktywnej to warto wiedzieć, że nie pozostawia ona żadnych śladów czy zniszczeń. Lakier zawsze po takim zabiegu pozostanie w nienaruszonym stanie.
Piana aktywna idealna do mycia samochodu

Kilka rodzajów produktu

Na rynku obecnie dostępnych jest kilka rodzajów piany aktywnej. Jednym z nich są piany aktywne przeznaczone do mycia wstępnego. Inne to te, które są wręcz idealne, jeśli chodzi o usuwanie z naszej karoserii trudnych zabrudzeń. Takie piany aktywne są w stanie w wielu przypadkach usunąć z karoserii nawet zaschnięty cement. Przy samym zakupie raczej nie warto na nich oszczędzać, ponieważ tak naprawdę im więcej wydamy, tym lepszej jakości produkt możemy kupić, a co za tym idzie uzyskamy lepsze efekty podczas mycia. Ciekawym rozwiązaniem jest również piana aktywna z woskiem, czyli w sumie 2w1. Nie musimy zatem kupować dwóch różnych produktów co na pewno jest zaletą.