Wskazówki, dzięki którym unikniesz problemów przy aranżacji swojego salonu

Projektowanie salonu już nigdy nie będzie koszmarem dzięki kilku prostym wskazówkom. Na samym początku odpowiedz sobie na pytanie: Jakie są Twoje wymagania? Opracuj jasne wyobrażenie o swoich oczekiwaniach dotyczących salonu. To połowa pracy, po której wykonaniu będziesz miał już z górki

Niektórzy wolą tradycyjny wygląd, podczas gdy inni wolą bardziej nowoczesny styl. Wybierz projekty, które pasują do Twoich wymagań. Przeglądaj strony internetowe dekoratorów, które prezentują meble i dodatki. Dzięki temu zyskasz nieocenioną inspirację, którą będziesz mógł wykorzystać podczas urządzania swojego wnętrza.

Kiedy już wybierzesz meble do salonu, zwróć uwagę na to aby:

  • Wyeliminować ostre narożniki i linie w meblach, zwłaszcza na stoliku kawowym, który znajduje się w centrum przestrzeni, a dzieci spędzają przy nim więcej czasu. Sklepy meblowe oferują szeroką gamę stolików przyjaznych dzieciom. Sprawdź jaki stół kupić do salonu.

  • Upewnij się, że masz dość miejsca na przechowywanie zabawek, książek itp. W przypadku dzieci istnieje zwiększone zapotrzebowanie na miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

  • Postaw na mniejsze dywaniki. Pomogą one stworzyć miękką podłogę, na której Twoje dzieci będą się bezpiecznie bawić. Są one bardziej preferowane w stosunku do większych dywanów, ponieważ można je szybko przenosić i czyścić, a także są dostępne w różnych kolorach.

Teraz pora na oświetlenie

Nie ma sensu ukrywać piękna w ciemności. Rozświetl swoją przestrzeń, aby pokazać atmosferę, którą oferuje Twoje pomieszczenie. Istnieją trzy główne formy oświetlenia. Są nimi: lampy sufitowe, lampy podłogowe i lampy stołowe. Ponadto oświetlenie możemy podzielić na oświetlenie otoczenia, oświetlenie zadaniowe oraz oświetlenie akcentujące. Oświetlenie otoczenia odnosi się do światła znajdującego się już w przestrzeni lub szerzej mówiąc, do ogólnego oświetlenia obszaru. Przykładami są żyrandole, kinkiety, lampy wiszące. Oświetlenie zadaniowe, jak sama nazwa wskazuje, oświetla tylko określone obszary. Jako przykład mogą posłużyć nam lampy stołowe bądź lampki do czytania. Z kolei oświetlenie akcentujące dodaje estetycznego piękna w danym wnętrzu. Używane jest głównie do celów dekoracyjnych. Reflektory, oświetlenie obrazów, światła akcentujące meble oraz schody to tylko niektóre przykłady tego typu oświetlenia.