Nauka nawyków ryb w różnych porach roku

Prawdopodobnie przyciągnęła Cię woda, jeśli spędzałeś czas na świeżym powietrzu.

Czy jest lepszy sposób na cieszenie się tymi pięknymi wodami, niż spędzanie czasu na łowieniu ryb? Oto kilka strategii łowienia, których możesz dziś użyć do połowu ryb.Zachowaj szczególną ostrożność podczas brodzenia w wodzie. Podczas łowienia w rzece uważaj, gdy przez nią przechodzisz, poruszając się powoli. Hałas przeraża ryby, powodując ich rozproszenie. Nie zakłócaj koryta rzeki i zachowaj ostrożność.Jeden ostry haczyk złapie więcej ryb niż dziesięć tępych. Haczyk gwarantuje, że wszystko, co złowisz, pozostanie na swoim miejscu podczas próby holowania. Naostrz lub wymień haczyki przed kolejną wyprawą wędkarską.Upewnij się, że masz coś do przechowywania złowionych ryb. Wypróbuj skrzynię lodową lub lodówkę wypełnioną lodem. Dzięki temu ryby, które złowisz, będą jak najświeższe, co spowoduje, że ryby będą smaczniejsze, gdy zdecydujesz się je zjeść.Jeśli martwisz się o ochronę ryb, zawsze możesz je złapać i wypuścić z powrotem do wody. Wiele osób stosuje tę metodę łowienia, ponieważ ratuje to życie ryb i zwiększa szanse, że zawsze będzie dużo ryb do złowienia.Nawet jeśli łowisz sam, ważne jest, abyś był cicho. Jeśli zaczniesz robić zbyt dużo hałasu, może to spowodować problemy dla innych rybaków w odległych lokalizacjach. Dźwięk rozchodzi się pod wodą zupełnie inaczej i może zakłócać łowienie ludzi, którzy są dość daleko od nas.Podczas łowienia basów wiele osób woli używać pędraków, które mają jaśniejszy kolor. Zwykle skuteczny jest pędrak w kolorze od białego do szarego. Nauka nawyków ryb w różnych porach roku

Prześwitujące larwy mają zazwyczaj stada w kolorze metalu, co powoduje odbijanie się światła, co zwiększa szanse na złapanie ryb.

Korzystanie z larwa w kolorze wody może pomóc w łowieniu ryb.Przy podejmowaniu decyzji o zakupie wędki należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Czy wędkarz będzie potrzebował lekkiej, elastycznej wędki? Wędka grafitowa jest lekka i elastyczna. Wędki grafitowe różnią się długością i elastycznością, aby dopasować się do rodzaju łowienia, do którego będzie używana.Każdy, kto łowi ryby, powinien zrozumieć, że istnieją ograniczenia i wymagania dotyczące rozmiaru dla każdej ryby, którą łowisz. Z biegiem lat rybołówstwo stało się naprawdę uregulowane i aby nie dopuścić do zmniejszania się populacji ryb, należy przestrzegać limitów wielkości i połowów.Nigdy nie należy wnosić żadnych szkodliwych substancji chemicznych w pobliżu zbiornika wodnego. Może to szybko uszkodzić ekosystem, z którego się cieszysz. To nie tylko uszkadza zapasy wody, ale może nawet zabić wiele stworzeń żyjących w wodzie. Oznacza to, że w przyszłym sezonie nie będzie ryb!Daj innym wędkarzom przestrzeń. Jeśli zauważysz innego wędkarza łowiącego dużo ryb, możesz pokusić się o łowienie w ich pobliżu. Nie rób tego. Nie tylko najeżdżasz ich przestrzeń, ale możesz narażać swoje bezpieczeństwo. Jeśli popełni błąd w rzucie lub jeśli wiatr go złapie, hak może wpaść w ciebie.Podczas łowienia bardzo ważne jest ograniczenie hałasu do minimum. Wierzcie lub nie, ale ryby są niezwykle wrażliwe na hałas. Jeśli siedzisz nad brzegiem jeziora lub łowiąc ryby w stawie, utrzymuj niski poziom głosu i nie miej obok radia, z którego gra muzyka lub gra w piłkę. Jeśli łowisz z łodzi, powstrzymaj się od uderzania w wnętrze łodzi i hałaśliwego wyrzucania kotwicy za burtę.Wędkarstwo ma miejsce od wieków na całym świecie i nadal jest zabawną rozrywką praktykowaną do dziś. To, co tutaj przeczytałeś, może pomóc ulepszyć twoją technikę, pozwalając ci przynieść do domu swój połów, aby cieszyć się nim twoja rodzina.