Wiedz, co robisz, gdy kupujesz samochód

Być może nie miałeś najlepszych doświadczeń przy zakupie używanego lub nowego pojazdu.

Możesz chcieć dowiedzieć się nieco więcej, aby stać się skuteczniejszym negocjatorem. Sprawy układają się lepiej, gdy masz pewność, co należy zrobić. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby uzyskać świetną ofertę przy następnym zakupie.Na co Cię stać? Musisz dokładnie zrozumieć, ile masz co miesiąc pieniędzy na opłacenie nie tylko leasingu samochodu, ale także ubezpieczenia, kosztów licencji, paliwa i napraw. Wszystko musi być pokryte co miesiąc, w przeciwnym razie będziesz musiał zmniejszyć kwotę, którą musisz wydać na sam samochód.Kupując nowy pojazd, rozważ wszystkie opcje. Istnieje wiele używanych samochodów, które mają wyjątkowo niskie przebiegi i najniższe ceny. Należy szukać tych, które zostały wydzierżawione i zwrócone. Te samochody były serwisowane w salonie i zwykle mają dużo fabrycznej ochrony gwarancyjnej.Nigdy nie ubieraj się do salonu samochodowego. Trudniej będzie zawrzeć umowę i przekonać kogoś, że zasługujesz na lepszą cenę za pojazd, jeśli nosisz drogie ubrania. Chociaż chcesz wyglądać schludnie i czysto, nie noś niczego, co sprawi, że będziesz wyglądać lepiej niż jesteś.Przyjrzyj się zużyciu paliwa przez pojazd i jego wpływowi na Twój budżet przy zakupie samochodu. Możesz czuć potrzebę zakupu V-8, który może holować rzeczy. Należy pamiętać, że funkcja holowania może nie być potrzebna tak często i może nie być potrzebny pojazd o tak dużej mocy.Nie wykluczaj samochodu, ponieważ brakuje mu pewnych funkcji, które chcesz. Na przykład, jeśli nie podoba Ci się system nagłośnienia samochodu, zawsze możesz go zmienić. Wiedz, co robisz, gdy kupujesz samochód

Trudno znaleźć samochód, który ma wszystko dokładnie tak, jak tego chcesz; po prostu miej otwarty umysł i pamiętaj, że możesz wprowadzić te zmiany, gdy samochód będzie Twój!Badania są kluczem do bycia szczęśliwym posiadaczem samochodu.

Mając na uwadze budżet i listę samochodów, które chcesz, możesz zacząć zastanawiać się, który pojazd jest dla Ciebie odpowiedni. Powinieneś być świadomy wszelkich negatywnych raportów dotyczących pojazdów, o których myślisz. Poznaj jego oceny bezpieczeństwa i wartość, aby pomóc Ci wynegocjować dobrą cenę.Nigdy nie kupuj samochodu bez wcześniejszej jazdy próbnej. Przetestuj wybrany pojazd przed rozpoczęciem negocjacji. Dzięki temu poczujesz prawdziwy samochód. Na przykład możesz odkryć, że występują problemy z obsługą lub że samochód jest głośny lub wyboisty.Jeśli cena samochodu nie podlega negocjacji, sprawdź, czy możesz negocjować na innych warunkach. Niektórzy dealerzy zgodzą się na przykład na zapewnienie kilkumiesięcznej bezpłatnej benzyny lub rocznej bezpłatnej wymiany oleju. Nigdy nie zaszkodzi zapytać, czy sprzedawca może osłodzić umowę.Udając się do salonu samochodowego, przygotuj się na pojawienie się swojej strony przetargowej. Chociaż jest wielu dealerów, którym zależy na Twoim najlepszym interesie, większość po prostu chce wyciągnąć od Ciebie jak najwięcej pieniędzy. Dlatego musisz być surowy i nigdy nie zawierać umowy, z którą czujesz się niekomfortowo.Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i znaleźć idealny samochód, musisz wyjść i na to zapracować! Musisz być świadomy tego, jak zablokować transakcję. Musisz zrozumieć, z czym się zmagasz i co możesz zrobić, aby liczby działały na Twoją korzyść. Zapamiętaj porady, które przeczytałeś tutaj, gdy zaczynasz.