Włosy niskoporowate i ich pielęgnacja

Istnieje wiele typów włosów, wśród których można wyróżnić między innymi włosy niskoporowate.

Są one lśniące, ciężkie i gładkie. Wiele osób uważa, że takie włosy można bardzo łatwo pielęgnować, więc nie wymagają one żadnych specjalnych zabiegów. Oczywiście podstawową kwestią jest dopasowanie odpowiednich kosmetyków do potrzeb takich włosów. Warto też przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących prawidłowej pielęgnacji włosów niskoporowatych. Dzięki temu będą pięknie wyglądały przez długi czas oraz zachowają odpowiedni stan zdrowia.

Włosy niskoporowate i ich pielęgnacja

Co warto wiedzieć o włosach niskoporowatych i ich pielęgnacji

Nawet w przypadku bardzo dokładnej pielęgnacji, włosy nie prezentują się tak jak powinny. Często przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowy dobór kosmetyków do potrzeb konkretnych włosów. Warto więc określić porowatość kosmków, aby lepiej dopasować preparaty pielęgnacyjne. Porowatość to nic innego jak odchylenie łusek od kory włosa. Jeśli chodzi o włosy niskoporowate to są one ciężkie, sztywne i gładkie, nie są zbytnio podatne na stylizację, ulegają przetłuszczaniu, ale są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów niskoporowatych to nie należy ich obciążać nadmierną ilością kosmetyków. Nie powinno się również stosować zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych czy też stylizacyjnych. Ważne jest za to ich prawidłowe mycie przy pomocy odpowiedniego szamponu, który oczyszcza i odświeża skórę głowy, dodaje włosom objętości oraz unosi je u nasady. Dobrym pomysłem jest olejowanie włosów niskoporowatych przy pomocy preparatów bazujących na oleju kokosowym, arganowym, rycynowym, maśle shea czy też na maśle kakaowym.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat skutecznej pielęgnacji włosów niskoporowatych, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej i hasła włosy niskoporowate pielęgnacja. Dzięki temu możliwe jest znalezienie producentów odpowiednich preparatów dedykowanych do takich włosów oraz stron z poradnikami przygotowanymi przez profesjonalistów i specjalistów z branży fryzjerskiej oraz stylizacji włosów.