Jaki rodzaj szkła sprawdzi się do produkcji balustrad i zadaszeń?

Wybór szkła na balustrady czy też zadaszenia przed budynkiem może być bardzo dobrym pomysłem.

Sprawdzi się w przypadku budynków nowoczesnych, w stylu industrialnym. Szkło nie wpływa znacznie na wygląd samej bryły, dzięki czemu jest chętnie stosowane w przypadku, kiedy nie chcemy zasłaniać frontu dodatkowymi elementami architektonicznymi. Zadaszenie szklane może sprawdzić się w przypadku balkonów, drzwi wejściowych, możemy umieścić je także nad bankomatem, w wielu miejscach, gdzie chcemy osłonić osoby znajdujące się na dole.

Jaki rodzaj szkła sprawdzi się do produkcji balustrad i zadaszeń?

Zadaszenia ze szkła hartowanego

W przypadku tego rodzaju zastosowania wykorzystuje się szkło hartowane, zabieg ten ma na celu podniesienie walorów użytkowych, zwiększenie odporności na uszkodzenia, działanie mechaniczne czy też działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu szkło lepiej znosi duże amplitudy temperatury. Proces hartowania to podgrzanie do temperatury ponad 600 stopni Celsjusza, następnie szkło poddawane jest szybkiemu schładzaniu za pomocą powietrza. W tym przypadku dochodzi do zmiany struktury szkła, powstają naprężenia, które ściskają tafle sprawiając, że jest ona bardziej wytrzymała. Szkło hartowane stosuje się w wielu miejscach, jest uznawane za szkło bezpieczne, dlatego chętnie wykorzystywane jest w budynkach, może służyć jako balustrada, stosuje się także schody szklane z tafli specjalnie wzmocnionych.

Zaletą szkła jest łatwość obróbki, jest to także materiał ekologiczny, który nie wymaga dodatkowych zabiegów związanych przykładowo z impregnacją tak, jak ma to miejsce w przypadku elementów drewnianych. Szkło bardzo dobrze łączy się z elementami metalowymi, w przypadku jeżeli chcemy zastosować je jako daszek, wówczas możemy wykonać także elementy podporowe lub też podtrzymujące ze stali nierdzewnej. Zadaszenia szklane bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, mogą odbijać światło, sprawić, że budynek dużo lepiej będzie wyglądał po zmroku. Dostępne są różne wielkości szkła, dobierzemy także jego grubość czy też kolor, dzięki czemu daszek będzie mógł chronić także przed słońcem.

Nowoczesne zadaszenia ze szkła można spotkać przed biurowcami, sklepami, często wykorzystywane są na elewacjach budynków nowoczesnych. Szkło posiada wiele zalet, możemy łatwo je wyczyścić, szkło hartowane jest bardzo odporne oraz bezpieczne. Dodatkowo stosuje się także wzmocnienia z folii oraz szkło wielowarstwowe.