Instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu to same korzyści.

W dzisiejszych czasach, gdzie ceny każdych towarów i usług rosną z roku na rok, każdy z nas szuka jak najwięcej możliwych oszczędności.

Oszczędzanie rzecz jasna nie polega tylko na odkładaniu pieniędzy, rezygnowaniu z różnych towarów czy usług, jednak oszczędzanie to kwintesencja tego by w jak najlepszy sposób zmniejszyć koszt danych towarów czy usług. Bardzo dobrym przykładem mogą być auta zasilane benzyną. Któż nie pamięta czasów, gdzie na stacji paliwowej mogliśmy kupić gaz LPG w cenie nie przekraczającej złotówki? Obecnie jest jeszcze gorzej, a pomimo tego, osoby które zainwestowały w instalację gazową do swojego auta mogą cieszyć się dwa razy tańszym tankowaniem niż posiadacze zwykłych aut zasilanych gazem LPG.

Instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu to same korzyści.

Czym jest jednak instalacja fotowoltaiczna i z jakich elementów się składa?

Jednym z podstawowych elementów całej układanki jest specjalna konstrukcja wsporna, która montowana jest zazwyczaj na dachu naszego domu. Zdarza się jednak również czasami, że cała konstrukcja wsporna jest osadzona na podłożu, wraz z panelami fotowoltaicznymi. Nie zawsze konstrukcja dachu danego domu pozwala na to, by móc umieścić na niej panele. Z kolei panel fotowoltaiczny to nic innego jak nazwa połączonych ze sobą modułów fotowoltaicznych, które są odpowiedzialne za pozyskiwanie energii ze światła słonecznego. Ogniwo fotowoltaiczne przekazuje zebrany prąd stały do specjalnego falownika, który z kolei umożliwia przekształcenie prądu stałego w prąd przemienny. To właśnie ten drugi rodzaj prądu pozwala nam na zasilanie domowych urządzeń. Dodatkowo instalacja może być wyposażona w specjalny licznik dwukierunkowy, który jednocześnie po podłączeniu do sieci publicznej będzie zezwalał na oddawanie wytworzonego prądu do publicznej sieci, a w razie braku słonecznych dni na pobieranie takiego prądu z sieci publicznej do naszego użytku. Instalacja fotowoltaiczna 30 kw w zupełności wystarczy do odpowiedniego zasilenie domku jednorodzinnego, który posiada standardowe wyposażenie.