Dlaczego warto stosować herbicydy selektywne?

Zastosowanie herbicydów selektywnych na polach uprawnych oraz w ogrodach może przyczynić się do znacznej poprawy plonów.

Usunięcie chwastów z powoduje, że rośliny uprawne będą posiadały lepszy dostęp do wody zawartej w glebie, składników mineralnych co będzie pozytywnie wpływało na wzrost. Niektóre gatunki chwastów mogą osiągać ponad 100 cm wysokości, wówczas będą przysłaniały promienie słoneczne roślinie uprawnej. Dlatego ważne jest, aby szybko zidentyfikować problem oraz podjąć właściwe działania.

Dlaczego warto stosować herbicydy selektywne?

Skuteczny herbicyd Boa 360 CS

Herbicydy selektywne działają na różne rodzaje chwastów, nie wyrządzając przy tym szkód roślinie uprawnej. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre z nich będę lepiej działały w przypadku pewnych odmian niepożądanych, dodatkowo niekiedy roślina może się uodpornić na działanie środka jeżeli herbicyd będzie stosowany często. Możemy zastosować kilka herbicydów, które mogą uzupełniać swoje właściwości, dzięki czemu zakres działania będzie dużo szerszy. Jednym z bardzo popularnych herbicydów jest Boa 360 CS, jest to herbicyd zawierający substancje czynną chlomazon. Herbicyd ten wykazuje bardzo dobre właściwości w przypadku usuwania komosy białej, tasznika pospolitego, bodziszka drobnego czy gwiazdnicy pospolitej. Może jednak oddziaływać nieco słabiej na chaber czy też fiołka. W zależności od dawki środka będziemy mogli usuwać chwasty z różną skutecznością, dlatego warto zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta.

Herbicyd Boa 360 CS może być z powodzeniem stosowany w uprawach rzepaku ozimego oraz ziemniaka. W tym przypadku środek stosujemy do 3 dni po siewie czy też w przypadku ziemniaka po wschodzie. Zasadniczo herbicydy selektywne możemy stosować zapobiegawczo działając na siewki lub też stosując opryski po zidentyfikowaniu rodzaju chwastów, które najczęściej występują na danym obszarze.

Dodatkowe informacje na temat herbicydu Boa 360 CS znajdziemy na stronie internetowej http://rolniczy.euneco.pl. Środek ten stosowany jest w przypadku, kiedy zauważymy wysokie występowanie chwastów, mogą być to rośliny dwulistne. Boa 360 CS charakteryzuje się wysoką skutecznością, zwłaszcza przy stosowaniu wczesnym, po kiełkowaniu chwastów. Powinniśmy zwrócić uwagę na pogodę, środek nie powinien być stosowany przykładowo przy silnych opadach deszczu czy też podczas upałów.