Co to jest NFC i jak działa na telefonie?

Komunikacja bliskiego zasięgu NFC, z języka angielskiego Near Field Communication, jest bardzo przydatna do przesyłania danych między dwoma urządzeniami.

Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać zdjęcia, filmy, pliki, czy dokonać płatności, NFC może ci to ułatwić. Technologia NFC jest dostępna w niemal każdym telefonie z wyższej półki, ale nie jest dostępna we wszystkich telefonach klasy średniej i podstawowej. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy twój telefon ma NFC, jest wyszukanie nadrukowanego oznaczenia NFC, zwykle znajdującego się z tyłu urządzenia. Znak N pokazuje również dokładną lokalizację chipa NFC.

Co to jest NFC i jak działa na telefonie?

Szybkie płatności i przesył danych dzięki technologii NFC

Dwa urządzenia obsługujące NFC są w stanie komunikować się ze sobą, jeśli są blisko siebie, zazwyczaj w odległości do kilku centymetrów. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem częstotliwości radiowych. Na scenie mobilnej NFC jest głównie reklamowane jako narzędzie do szybkiego udostępniania danych i metoda płatności. Obecność NFC na urządzeniu z Androidem umożliwia również temu samemu urządzeniu odczytywanie i zapisywanie programowalnych tagów NFC.

Płatności mobilne są tym, do czego najczęściej używa się technologii NFC. Aby dokonać płatności telefonem, musisz najpierw zarejestrować się w jednej z dostępnych metod płatności. Kiedy już wszystko działa, możesz zacząć dokonywać płatności u obsługiwanych sprzedawców. Aby to zrobić, pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że NFC jest włączone. Następnie zbliż tylną część urządzenia do terminala płatniczego na kilka sekund i poczekaj, aż płatność zostanie zakończona. W ten sposób bardzo szybko można dokonać płatności bezgotówkowych, przesłać na drugie urządzenie pliki, filmy, zdjęcia, dokumenty czy inne dane,

W artykule na stronie http://finansemobilne.pl/co-to-jest-nfc-w-telefonie-jak-dziala-nfc/ przeczytamy więcej na ten temat. Technologia NFC stoi za kartami, które przesuwamy nad czytnikami kart w bramkach w metrze i autobusach. Jest obecna w głośnikach, sprzęcie AGD i innych urządzeniach elektronicznych, które monitorujemy i sterujemy za pomocą naszych smartfonów. Za jednym dotknięciem NFC może również skonfigurować urządzenia Wi-Fi i Bluetooth w naszych domach.