Skuteczne sposoby na redukcję cellulitu

Twoja dieta i styl życia nie są wyłącznie odpowiedzialne za to, czy masz cellulit, ale zdrowe odżywianie i odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz aktywność fizyczna sprawią, że poczujesz się lepiej w swoim ciele.

Dodatkowo dbanie o swoje ciało i skórę zmniejszy widoczność cellulitu. Zmniejsz spożycie sodu i staraj się jeść dużą ilości błonnika i produktów pełnoziarnistych, ponieważ pomagają one usunąć odpady i toksyny z przewodu pokarmowego. Nie zapomnij też o owocach i warzywach oraz odpowiedniej ilości wody w codziennej diecie. Pomóc mogą również kremy, balsamy i peelingi do stosowania w domu, jednak mogą one zmniejszyć widoczność cellulitu tylko na krótko. Czasami jednak nawet zdrowe nawyki żywieniowe i zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domu nie pomagają, i wiele kobiet zmaga się z cellulitem przez długi czas. Skuteczne sposoby na redukcję cellulitu

Szacuje się, że nawet do 90 procent dorosłych kobiet ma objawy cellulitu w postaci widocznych nierówności pod skórą na nogach, biodrach, pośladkach, brzuchu czy ramionach.

Jest to dla wielu kobiet defekt ich urody i chcą się go skutecznie pozbyć. Mogą one w takiej sytuacji polegać na wielu różnych zabiegach w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych, które oferują szereg skutecznych rozwiązań na widoczny cellulit. Zasadniczo układ limfatyczny służy jako drenaż, który pomaga organizmowi pozbyć się zanieczyszczeń i toksyn. Zatem z pewnością pomogą zabiegi z użyciem urządzeń do głębokiego masażu tkanek, jak lipomasaż, który pomaga rozbić nadmiar komórek tłuszczowych i pozbyć się ich za pomocą naczyń limfatycznych. Możemy również wybrać kriolipolizę, która polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej, co ją uszkadza i rozbija, aby można było ją zredukować w wielu miejscach na ciele, jak uda, pośladki, brzuch czy ramiona. Możemy zatem bez problemów umówić się na usuwanie cellulitu Kraków jest miastem, w którym znajdziemy wiele ofert gabinetów i salonów zajmującym się problemem widocznego cellulitu. Dodatkowo takie procedury zmniejszają widoczność cellulitu, napinają skórę i modelują sylwetkę w miejscach, gdzie nie są skuteczne ćwiczenia.