Nowoczesne rozwiązania w transporcie drogowym

Systemy telematyczne w firmach spedycyjnych to możliwości pozyskania wielu danych na temat transportu, jego położenia, prędkości czy też spalania.

Z pewnością firmy, które transportują towary, stawiają na ecodriving, zatem monitoring spalania jest w tym przypadku bardzo istotny. Naturalnie pozwoli to określić, czy kierowcy nie potrzebują specjalnych szkoleń, można także za pomocą systemów tego typu nadzorować zużycie różnych elementów w naszym pojeździe, które należy raz na pewien czas wymieniać.

Nowoczesne rozwiązania w transporcie drogowym

Jakie dane zbierają systemy telematyczne w logistyce?

Mogą być to także dane dotyczące eksploatacji pojazdów, system może zapisywać także daty kolejnych przeglądów, wymiany oleju czy też innych elementów, takich jak przykładowo klocki hamulcowe. Z pewnością wszystkie dane, które zbiera się do systemu telematyki, mają wpływ na optymalizację, w tym kosztów, często można w ten sposób przyspieszyć transport. Dodatkowo możemy także lepiej zorganizować kolejne przewozy, tak aby flota pojazdów była wykorzystana w sposób optymalny.

Systemy tego typu potrzebują oczywiście odpowiednich urządzeń do komunikacji, może być realizowany przez telefon komórkowy kierowcy, czy też przez specjalne urządzenia, które także wyposażone są w GPS. Nowoczesna automatyka oraz informatyka pozwala na przesyłanie tego typu danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu osoba zarządzająca flotą będzie miała pełen obraz działania wszystkich przewozów. Oczywiście można także w ten sposób informować kierowcę o warunkach pogodowych, korkach czy też robotach drogowych, dzięki czemu można wcześniej wybrać najbardziej dogodny objazd. Oczywiście optymalizacja pozwoli na mniejsze spalanie paliwa, liczby postojów, można także lepiej dobrać godziny, w których kierowca powinien pokonywać dane odcinki trasy.

Można skorzystać z profesjonalnych rozwiązań, takich jak DBK telematyka transportu, są to rozwiązania od firmy, która posiada duże doświadczenie w dostarczaniu nowoczesnych technologii dla firm spedycyjnych. Można naturalnie dostosować oprogramowanie do własnych wymagań, dzięki czemu obsługa floty transportowej będzie znacznie ułatwiona.