Na jakie sprawy zwracać uwagę przy przedłużaniu włosów?

Proces przedłużania włosów polegający na stosowaniu różnych sztucznych metod jest obecnie bardzo popularny wśród szerokiego grona kobiet.

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ dzięki rozwiązaniom tego rodzaju możliwe jest uzyskanie długich, atrakcyjnych włosów, które prezentują się pięknie i przede wszystkim naturalnie. Aktualnie technologie fryzjerskie i kosmetyczne umożliwiają doczepianie sztucznych włosów w taki sposób, że nie jest widoczna żadna różnica pomiędzy włosami naturalnymi, a doczepianymi. Należy jednak pamiętać o pewnych sprawach związanych z przedłużaniem włosów sztucznymi sposobami.

Na jakie sprawy zwracać uwagę przy przedłużaniu włosów?

O jakich rzeczach powinno się pamiętać?

Aby zapewnić naturalny i atrakcyjny wygląd włosów po przedłużeniu, konieczne jest korzystanie z usług odpowiednio wykwalifikowanych oraz doświadczonych specjalistów. Porządny fryzjer powinien być w stanie zwrócić uwagę na objętość, grubość i ogólny stan włosów naturalnych. Na podstawie precyzyjnych oględzin, fachowiec będzie potrafił dostosować właściwą metodę do stanu i rodzaju włosów. Czasami klientki chcą same wybrać preferowaną przez siebie metodę doczepiania włosów, jednak nie zawsze jest to możliwe, ponieważ nie pozwala na to stan włosów. Dobrze jest więc posłuchać rad fryzjerek i fryzjerów posiadających odpowiednie doświadczenie.

Rzecz jasna, fachowcy uwzględniają w swojej pracy zdanie klientek i starają się spełnić ich oczekiwania, o ile jest to możliwe. Najważniejsze jest dla nich zawsze bezpieczeństwo. Oczywiście wybierana metoda przedłużania musi być dopasowana nie tylko do rodzaju i stanu włosów, ale również do trybu życia klientki. Na przykład metoda kanapkowa nie powinna być stosowana przez osoby często pływające na basenie lub regularnie trenujące. Nie poleca się również przedłużania, jeśli mamy do czynienia z różnego rodzaju chorobami skóry, dużymi ubytkami we włosach, nadmiernym wypadaniem włosów oraz jeśli włosy wymagają długiego okresu regeneracji.

Odnalezienie profesjonalnych firm, takich jak na przykład salon WeLoveKeratin, nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć strony z ogłoszeniami i ofertami fryzjerskimi, a także oficjalne serwisy prowadzone przez gabinety fryzjerskie oferujące sztuczne i skuteczne przedłużanie włosów.