Jak zadbać o atrakcyjny wygląd przydomowego basenu?

Posiadanie przydomowego basenu to dzisiaj nie tylko atrakcja na gorące dni, ale i możliwość wykorzystania ciekawych dodatków, które sprawią, że będzie można z tego miejsca korzystać również nocą. Aktualnie firmy produkujące akcesoria do basenów dwoją się i troją, żeby były one maksymalnie atrakcyjne i pozwalały jak najdłużej korzystać z przyjemności pływania. W jakie interesujące akcesoria warto się wyposażyć?

Akcesoria basenowe wydłużające sezon

Podstawowymi dodatkami do basenów, które zwykle nie są wybierane na samym początku ich instalacji są te, które wpływają na wydłużenie sezonu kąpielowego. Można powiedzieć, że są to akcesoria praktyczne, w ciekawy sposób umożliwiające korzystanie ze zbiornika wtedy, gdy zbliża się jesień, a pogoda zaczyna powoli odstraszać od kąpieli. W zakres tych akcesoriów wchodzą m.in wymienione na stronie https://folkpool.pl/wyposazenie-akcesoria-do-basenu/ zadaszenia basenów, grzałki do wody czy specjalne nakrycia zbiorników zabezpieczające je przed nieczystościami. Tego rodzaju dodatki wyglądają niepozornie, ale mają bardzo duże znaczenie dla domowników, którzy po sezonie letnim będą chcieli nadal się kąpać. Zadaszenia uchronią ich przed nieprzyjemnym wiatrem i liśćmi nawiewanymi do środka, a grzałki basenowe czy wymienniki ciepła podniosą temperaturę wody tak, by kąpiel była przyjemniejsza.

Atrakcyjne oświetlenie na nocne kąpiele

Ciekawą inspiracją dla właścicieli ogrodowych basenów może być również ich specyficzne oświetlenie. Dobrze dobrane i poprawnie zainstalowane lampy potrafią całkowicie odmienić charakter basenowego zbiornika i sprawić, że przyjemnie będzie się w nim pływało nawet nocą. Aktualnie na rynku oświetlenia basenowego jest bardzo szeroki wybór lamp. Na stronie https://folkpool.pl/oswietlenie-do-basenu-ogrodowego/ wymienione są m.in lampy LED i halogenowe – o różnym stopniu nasilenia światła, lampy podwodne, montowane bezpośrednio w ścianach basenu czy lampy zewnętrzne, ustawiane w rogach zbiornika. Każdy z tych typów oświetlenia daje zupełnie inną jasność i można je z powodzeniem stosować razem, jako światło kompleksowe, lub osobno.

Warto wiedzieć, że atrakcyjne oświetlenie rekreacyjnej części działki, w której stoi basen, może sprawić, że domownicy i goście będą z niego korzystać znacznie częściej właśnie z powodu pięknego wyglądu. Gra świateł wywoływana podwodnymi lampkami w zestawieniu z krystalicznie czysta taflą wody sprawia, że po prostu ciało samo chce się zanurzyć i niemalże wziąć udział w tym przedstawieniu. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne lampy do zbiornika dobrze wiedzieć, że ich wybór musi być podyktowany nie tylko wizją romantycznych kąpieli, ale i bezpieczeństwem. Zalecane są żarówki z prądem o napięciu max 12V, które można włączać nawet w czasie korzystania z basenu oraz takie oświetlenie, w którym wymiana żarówek nie wymaga spuszczenia wody z całego zbiornika. Z tego powodu oświetlenie w ścianach basenu montuje się wysoko, tuż przy granicy z ziemią tak, by w razie potrzeby wymiana mogła być przeprowadzona jak najniższym kosztem.