Świetne wskazówki dotyczące tworzenia inteligentnego planu e-mail marketingu

Utrzymywanie kontaktu z klientami jest ważne, jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła sukces.

Można to zrobić na wiele sposobów, ale jednym z najskuteczniejszych jest poczta e-mail. Możesz wykorzystać te wiadomości do promowania swojej firmy i informowania klientów o nowych dostępnych produktach lub usługach. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby rozpocząć.Podczas wysyłania e-maili do klientów, doskonałą sugestią jest zastosowanie niższych cen. Możesz na przykład połączyć z e-mailem wyrażenie „Chwyć”. Ponadto na końcu tego e-maila może znajdować się zdanie „Zostań członkiem, aby mieć niższe ceny na nasze produkty”.Twój e-mail powinien mieć osobisty ton. Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju marketingu, traktowanie klientów jako indywidualnych osób może zwiększyć prawdopodobieństwo, że zareagują pozytywnie na Twoją wiadomość. Może być bardzo korzystne, aby dowiedzieć się, dlaczego zdecydowali się na tę opcję, i wykorzystać te informacje w wiadomości e-mail.Wybierz grupę docelową. Gdy kilka osób przeczyta Twoje e-maile, zastanów się, jak skłonić ich do poproszenia znajomych o rejestrację. Umieść link do subskrypcji u góry e-maili, aby każdy, kto otrzyma kopię przesłaną dalej od znajomego, również mógł się zarejestrować. Pozwoli to na organiczny rozwój Twojej bazy.Unikaj bombardowania odbiorców komunikatem „Kup teraz!” zbliżać się. strategii. To nadmiarowe podejście może sprawić, że będziesz wyglądać na „spamowego” i w ten sposób możesz stracić klientów. Twoi klienci rozumieją, że jesteś firmą i dlatego musisz sprzedawać swój produkt, ale będą cię bardziej szanować, jeśli zrobisz to w w profesjonalny sposób. Twoi klienci docenią, że tego nie robisz, a to zwiększy ich szanse na zakup jednego z Twoich produktów.Kampania e-mail marketingowa wymaga fazy projektowania i testowania, tak jak wszystko inne. Zaplanuj poświęcenie czasu na upewnienie się, że Twoje wiadomości omijają wszystkie techniki używane do zwalczania spamu, od filtrów treści po blokowanie obrazów i tłumienie skryptów java. Świetne wskazówki dotyczące tworzenia inteligentnego planu e-mail marketingu

Możesz wysłać milion wiadomości na ślepo i nigdy nie wiedzieć, czy w ogóle są widziane.Ważne jest, aby Twoja przyjazna linia formularza była taka, którą rozpoznają Twoi subskrybenci.

Na przykład nie pozwól, aby dyrektor generalny Twojej firmy wysyłał e-maile. Czytelnik może nie wiedzieć, od kogo pochodzi i po prostu usunąć e-mail. W wierszu tematu wpisz nazwę swojej firmy.Aby pozbyć się wszelkich obaw związanych ze spamem i upewnić się, że nikt z Twojej listy subskrybentów nie znalazł się tam przez pomyłkę, rozważ zastosowanie strategii podwójnej zgody. Twoja pierwsza wiadomość powinna wymagać dodatkowego działania, takiego jak odpowiedź lub kliknięcie linku, aby upewnić się, że czytelnik chce otrzymywać kolejne e-maile.E-mail marketing trwa, a stary dobry biuletyn stał się w dużej mierze przestarzały. Zamiast wysyłać ogólny okólnik dla wszystkich swoich subskrybentów, dołóż starań, aby dostosować e-maile do zainteresowań ich konkretnych odbiorców. Istnieje wiele solidnych programów i usług, które mogą Ci w tym pomóc automatycznie.Daj klientom wybór między otrzymaniem zwykłej wersji tekstowej materiałów e-mail marketingowych lub bogatej wersji tekstowej. Klienci mogą wybrać preferowaną opcję podczas zapisywania się do newslettera. Wersje ze zwykłym tekstem nie zawierają grafiki, więc klienci z wolniejszymi połączeniami lub nadmiernie aktywnymi filtrami spamu mogą docenić tę opcję.Spójrz na spam, aby dowiedzieć się, jak uniknąć takiego wyglądu. Zarejestruj się na losowe darmowe konto e-mail, a następnie opublikuj ten adres e-mail w różnych miejscach w Internecie. Wkrótce przekonasz się, że wiadomości spamowe zaczynają się pojawiać. Zobacz, co te e-maile robią źle, a następnie zmień swoją strategię. Zapewnienie, że Twoje e-maile nie będą wyglądały jak spam, zwiększy ich skuteczność.Używaj kolorów i czcionek, które odzwierciedlają Twoją firmę i są łatwe do wyświetlenia. Nawet jeśli treść jest interesująca, trudne do odczytania czcionki i ostre kolory mogą spowodować, że niektórzy klienci odrzucą wiadomość e-mail, a być może również w przyszłości. Używaj tego samego schematu kolorów i czcionek we wszystkich swoich e-mailach.Do tej pory powinieneś być świadomy, jak skuteczny może być marketingowy e-mail. Ułatwia utrzymywanie kontaktu z klientami i informowanie ich na bieżąco o tym, co dzieje się w Twojej firmie. Jeśli zastosujesz porady zawarte w tym artykule w praktyce, Twoja firma będzie się rozwijać.