Pielęgnowanie i kochanie psa: wskazówki dotyczące opieki

Szukasz informacji na temat bycia właścicielem psa? Wiele osób uważa, że ​​ich pies potrzebuje więcej żywienia.

Ważne jest, abyś wiedział, jak właściwie dbać o swojego psa. Skorzystaj z poniższych, solidnych rad, aby dowiedzieć się, jak właściwie dbać i karmić swojego psa.Jeśli planujesz zabrać psa na dłuższą przejażdżkę samochodem, najpierw porozmawiaj ze swoim weterynarzem o lekach na chorobę lokomocyjną. Unikaj karmienia go przed wyjazdem, aby zapobiec mdłościom i wymiotom, i upewnij się, że kupujesz mu wodę butelkowaną, jeśli podróżujesz do dowolnego miejsca, o którym wiadomo, że ma problemy z jakością wody.Jeśli chcesz zapewnić swojemu psu najzdrowszą dietę i wnieść pozytywny wkład w środowisko ziemskie, przygotuj jego karmę od podstaw. Możesz kupić lokalnie uprawiane organiczne składniki i dostarczyć mu wszystkie białka, węglowodany i tłuszcze, których potrzebuje, bez konserwantów, jednocześnie zmniejszając odpady z opakowań.Zanim zdecydujesz, jaki rodzaj psa kupić dla swojej rodziny, zastanów się nad przestrzenią. Chociaż możesz kochać większe psy, które naprawdę możesz owinąć wokół ramion, możesz nie mieć wystarczającej przestrzeni dla dużej rasy. Weź pod uwagę rozmiar domu i podwórka, zanim przyniesiesz do domu nowego psiaka.Jeśli zauważysz, że zimą Twój pies wysycha na skórze, prawdopodobnie musisz go częściej myć. W ten sposób pozbędziesz się starego futra i pomożesz w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów łojowych. Spróbuj szczotkować zęby raz rano i raz wieczorem, aby sprawdzić, czy zrobi to różnicę dla Twojego zwierzaka.Pomyśl o swoim życiu, a następnie znajdź rasę psa, która będzie dobrze pasować do Twoich nawyków. Jeśli jesteś bardzo aktywny, pomyśl o psie, który będzie z Tobą biegał. Jeśli wolisz zostać w domu zwinięty na kanapie, wybierz małego psa, który lubi być rozpieszczany i będzie zwijał się razem z tobą. Kiedy dopasujesz swoje cechy i cechy swojego zwierzaka, oboje będziecie szczęśliwi.Jeśli pies robi coś dobrze, na przykład siedzi przed smyczą, obdaruj go pochwałami i czułością. Potrzebujesz psa, aby zdał sobie sprawę, że jesteś dumny z jego zachowania i chcesz go częściej widzieć. Pielęgnowanie i kochanie psa: wskazówki dotyczące opieki

Pokaże Twojemu psu, że zrobienie tego, co jest właściwe, zdobędzie od Ciebie pochwałę.Popraw złe zachowanie, gdy po raz pierwszy zobaczysz je u swojego psa.

Przymykanie na to oka tylko utrudnia naprawę drogi. Nie chcesz być właścicielem psa, który kogoś krzywdzi, więc zajmij się tym teraz.Jeśli trening z Twoim psem stał się rutynowy i nudny, rozważ wprowadzenie ćwiczeń agility. Nadal będą uczyć Twojego psa posłuszeństwa i będą stanowić wyzwanie, ale wydają się być o wiele bardziej zabawne niż zwykłe polecenia. Zaangażuj całą rodzinę, robiąc tor przeszkód i często go pokonując.Zrób własne ciasteczka dla psów, aby zapewnić swojemu ukochanemu psu najzdrowsze smakołyki. Większość produktów komercyjnych jest przeładowana chemikaliami, które nie są dobre dla psów, mimo że dodają smaku i aromatu. Używaj wysokiej jakości składników i powiedz swojemu psu, co robisz w kuchni! Podniecaj go i pozwól mu przetestować smak, gdy tylko będą fajne.Istnieje wiele sposobów na zapewnienie wysokiego poziomu opieki swojemu psu. Oprócz tego, co znajduje się na półkach sklepowych, istnieje wiele możliwości wyboru. Planując opiekę nad psem, musisz pamiętać, czego się tutaj nauczyłeś.