Osiągnij sukces, promując własną firmę na Facebooku

Jeśli przez ostatnie kilka lat zwracałeś uwagę na rzeczy online, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak duży stał się Facebook.

Oznacza to, że jest to świetne miejsce do marketingu, ponieważ tak wiele osób korzysta z niego regularnie. Oto kilka pomysłów, jak przygotować plan marketingowy na Facebooka.Konkurs to dobry sposób na zebranie fanów. Oferuj użytkownikom nagrody i rabaty w zamian za zachęcanie ludzi do polubienia Twojej strony. Jeśli jednak oferujesz nagrodę pieniężną lub upominkową, upewnij się, że faktycznie została przyznana. Oczywiście w biznesie bądź uczciwy.Idealnym sposobem na zachęcenie fanów jest zawsze odpowiadanie na ich posty na ścianie. Monitoruj swoją ścianę codziennie i upewnij się, że odpowiadasz ludziom w ciągu 12 godzin. Upewnij się, że odpowiadasz zarówno na pozytywną, jak i negatywną opinię.Dodaj przyciski udostępniania na Facebooku w swojej witrynie. Większość platform blogowych automatycznie integruje te elementy, ale możesz łatwo znaleźć kod potrzebny do dodania tych przycisków, odwiedzając ustawienia Facebooka. Te przyciski to świetny sposób, aby zachęcić czytelników do udostępniania Twoich treści, jednocześnie przypominając im o Twojej kampanii na Facebooku.Jeśli masz obserwatora narzekającego na swojej stronie na Facebooku, postaraj się rozwiązać ten problem publicznie. Dzięki temu inni będą wiedzieć, że jesteś renomowaną firmą i wykonasz wszystkie swoje zobowiązania. Jeśli nie możesz publicznie rozstrzygnąć sporu z klientem, spróbuj rozwiązać go prywatnie.Pomyśl, dlaczego ludzie powinni zostać fanami Ciebie lub Twojej firmy. Kiedy potrafisz odpowiedzieć na to „dlaczego”, jesteś gotów dostarczyć im coś, co sprawi, że Twoi fani pozostaną w pobliżu i zaangażują się w markę. Niech stanie się centrum Twojej promocji.Połącz swoje konto na Twitterze ze swoją stroną na Facebooku. Pomoże Ci to usprawnić Twoje posty na obu kontach mediów społecznościowych. Gdy publikujesz na Twitterze, Twój post jest również publikowany jednocześnie na Twojej stronie na Facebooku. Osiągnij sukces, promując własną firmę na Facebooku

Oszczędza to czas i wysiłek związany z logowaniem się w obu witrynach w celu utworzenia jednego posta.Zaoferuj coś w zamian za zarejestrowanie się na swojej stronie na Facebooku.

Rejestrowanie odwiedzających na Twojej stronie pozwala zaangażować ich w ciągły dialog na temat Twojej firmy. Oferowanie im czegoś, na przykład wpisu do loterii, zwiększa prawdopodobieństwo, że zarejestrują się na Twojej stronie i zapewnią Twojej firmie wartościowe leady.Twórz infografiki. Infografiki są krokiem naprzód w stosunku do zdjęć i zawierają informacje i istotne informacje, które mogą być przydatne na rynku docelowym. Kiedy tworzysz infografikę, jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że zostanie udostępniona przez innych, ponieważ informacje są cenne. Podnosi to Twój profil, ale także sprawia, że ​​wyglądasz na eksperta.Dodaj zdjęcia do swojego profilu. Ludzie kochają obrazy i to prawda, że ​​obraz wart jest tysiąca słów. Kiedy Twoi fani zobaczą, co masz do zaoferowania, Twoi klienci z Twoimi produktami lub usługami lub to, za czym się opowiadasz, poczują się bardziej związani z Twoją firmą.Odpowiadaj swoim fanom. Pamiętaj, że Facebook jest społecznościowy! Twoi fani zaczęli Cię śledzić, ponieważ są zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. Chcą się z tobą komunikować. Jeśli piszą pytania lub prowadzą rozmowę, zaangażuj się z powrotem. Odpowiedz na te pytania i weź udział w rozmowie. Zbuduje dużo lojalności wśród Twoich obserwujących.Teraz, gdy nauczyłeś się trochę o marketingu na Facebooku, powinieneś być w stanie umieścić to, czego się nauczyłeś, w swoich planach marketingowych. Upewnij się, że jesteś na bieżąco, ponieważ media społecznościowe są wciąż dość nowe i mogą się zmienić w dowolnym momencie. Teraz jedyne, co pozostało do zrobienia, to wyjść i odnieść sukces!