Jak zmniejszyć zużycie wody w krajobrazie?

Architektura krajobrazu może być fajna, a jeśli staniesz się w tym dobry, możesz nawet zarobić dodatkowe pieniądze.

Zacznij od nauki kilku prostych technik, które możesz ćwiczyć na własnym podwórku. Wkrótce będziesz mógł być dumny z tego, jak pięknie wygląda Twoje podwórko, a nawet możesz zaoferować swoje usługi komuś innemu.Czas na zakupy, aby zaoszczędzić pieniądze. Na przykład kupuj tarcicę zimą i kupuj ściółkę lub drzewa pod koniec sezonu. Możesz teraz chcieć tej gorącej nowej elektrowni, ale za kilka lat będzie znacznie tańsza, więc w twoim najlepszym interesie jest czekanie.Znajdź alternatywne sposoby na zdobycie materiałów. Możesz po prostu zbierać kamienie na naturalnych terenach lub cegły na placach rozbiórki. Niektóre miasta rozdają darmową ściółkę lub drewno. Powinieneś także porozmawiać z sąsiadami i dowiedzieć się, czy mają jakieś dodatkowe zapasy, które sprzedaliby ci po obniżonej cenie.Wydając jak najmniej, często otrzymujesz to, za co płacisz. Czasami jakość tańszych produktów nie jest warta niższej ceny, ponieważ szybciej się psują. Sklepy specjalistyczne mogą zaoferować przydatne porady, jeśli jesteś nowicjuszem.Istnieje kilka elementów krajobrazu, na które nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. W przypadku ściółki, bylin i niektórych innych produktów nie ma powodu, aby kupować droższą wersję. Przyjrzyj się jednak dobrze każdej roślinie przed jej zakupem. Jak zmniejszyć zużycie wody w krajobrazie?

Często rośliny, które są sprzedawane na wyprzedaży, zostały zaniedbane lub mają już za sobą rozkwit.Świetnym sposobem na powiązanie całego krajobrazu jest użycie roślin kotwicznych.

Rośliny kotwiczne to rośliny, których wielokrotnie używasz, które nadadzą całemu projektowi poczucie jedności i równowagi. W ten sposób Twoja architektura będzie płynnie łączyć się ze sobą i wyglądać tak dobrze, jak to tylko możliwe.Ci z was, którzy chcą zrobić trochę krajobrazu, powinni mądrze wybrać rośliny, które mają unikalną teksturę liści. Posyp niektóre z tych roślin na swoim podwórku, aby uzyskać ładny kontrast. Aby to wszystko dobrze związać, upewnij się, że sadzisz je równomiernie na swoim podwórku.Świetnym sposobem na ulepszenie krajobrazu jest dodanie do projektu stawu lub wodospadu. To naprawdę może sprawić, że Twój krajobraz będzie wyglądał znacznie piękniej, a dźwięk płynącej wody doda ciszy i spokoju całemu krajobrazowi. To świetny sposób na uspokojenie krajobrazu.Jeśli twój krajobraz obejmuje wodospad lub staw, ważne jest, aby otoczyć te obszary ozdobnymi kamieniami i kwiatami, które nie zakryją projektu twojej konstrukcji. Upewnij się, że wszelkie produkty wodne, które masz, są ładnie komplementowane, aby nie odbierały im naturalnego uroku.Krajobraz według wyzwań fizycznych. Jeśli ty lub inny członek twojej rodziny macie problemy fizyczne, rozważcie to przy projektowaniu ogrodu. Podniesione łóżka można zbudować, aby zapewnić łatwy dostęp, umożliwiając osobie, która nie może uklęknąć lub osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, nadal pracę w ogrodzie.Zastanów się, jak duże ostatecznie osiągną twoje rośliny, zanim zdecydujesz, gdzie je umieścić lub czy w ogóle powinieneś ich używać. Jest to niezbędne, abyś nie używał roślin, które przerastają przestrzeń do sadzenia i przysłaniają rośliny sąsiednie. Zaplanuj teraz, abyś nie musiał później przenosić roślin.Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nauczyłeś się nowych technik, które pozwolą ci zacząć trochę krajobrazu. Twoje podwórko jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia i możesz eksperymentować, dzięki czemu możesz stworzyć podwórko, które chcesz, a większość ludzi nie zobaczy wyników, dopóki ich nie zaprosisz. Nie zapomnij dobrze się bawić podczas nauki.